júl 24 2024

Vzdanie sa funkcie prezidenta SBZ

Vážení členovia SBZ, bridžoví priatelia,

Koncom septembra končím ako prezident SBZ, funkcie sa vzdávam k 28.9, keď sa uskutoční konferencia SBZ. Toto rozhodnutie vo mne dozrievalo postupne, viacerým z Vás som ho avizoval už minulý rok a osobne vidím potrebu dať SBZ nový impulz. V priebehu ostatných 18 rokov, boli dni, keď som bol na nás právom hrdí a boli dni, ktoré by som rád preskočil. Našťastie, tých prvých bolo výrazne viac. Patrí medzi ne uznanie SBZ za národný športový zväz, prijatie SBZ za člena SOŠV, pridelenie a veľmi úspešné zvládnutie MEJ družstiev a Champions Cup-u, víťazstvo Slovenska na ESFG a medailový návrat z minuloročných MEJ párov. Sme etablovanou organizáciou, ktorú berú za partnera na Slovensku aj v zahraničí. Máme korektne nastavené vzťahy ku klubom aj smerom k reprezentácii a sme, do veľkej miery, finančne stabilní. Našich súťaží sa vo vysokej miere zúčastňujú bridžisti z okolitých krajín a občas k nám zavítajú páry aj zo vzdialenejšej cudziny. Od všetkých opakovane dostávam pozitívne hodnotenie na Vás: ako ste zapálení pre vec, ako vystupujete, ako pomáhate, ako sa vyjadrujete, čo robíte pre mládež. Bez vytrvalej práce členov SBZ na domácom poli by som určite nezískal pozíciu, ktorú aktuálne zastávam v EBL. Pokračujte, s týmto nastavením budete môjmu nástupcovi pomáhať v časoch, keď to bude potrebovať aj keď Vás o pomoc priamo nepožiada. Rovnako, ako to celé roky cítim ja osobne.

Nechystám sa bilancovať. Ani na tomto mieste, ani na konferencii. Naďalej sa budem s Vami stretávať na súťažiach, budem k dispozícii, ak bude treba poradiť, niečo vybaviť alebo sa iba normálne porozprávať. Príležitostí na bilancovanie budeme mať dosť. Dovtedy Vás čaká úloha, ktorá však nie je prekvapením: vybrať prezidenta SBZ, ktorého si na nadchádzajúcej konferencii zvolíme a v ďalších rokoch sa s ním na čele budeme posúvať dopredu.

Autor: Peter Belčák