sep 08 2024

SLOVENSKÝ BRIDŽOVÝ ZVäZ

DISCIPLINÁRNA KOMISIA

Rozhodnutie

Disciplinárna komisia v zložení predsedu Anatola Filipa a členov: Dušana Števáka a Jána Tomčániho, v zmysle článku 5.11. Disciplinárneho poriadku, na základe podnetu Petra Belčáka zo dňa 21.08.2024, dňa 01.09.2024 rozhodla:

Šimon Kentoš, člen bridžového klubu KBK Košice, obvinený z disciplinárneho priestupku, ktorého sa dopustil tým, že dňa 12.07.2024, po odohratí posledného kola MEJ družstiev vo Wroclavi, úmyselne vzal krabicu č. 18 s hracími kartami a vyniesol ju z hracej miestnosti,

sa uznáva vinným

zo spáchania disciplinárneho priestupku podľa článku 2.2.a/ Disciplinárneho poriadku. Týmto jednaním poškodil dobré meno Slovenského bridžového zväzu a spôsobil škodu EBL.

Za spáchanie vyššie uvedeného disciplinárneho priestupku sa Šimonovi Kentošovi , podľa článku 8.1.c/, ukladá trest:

zastavenie športovej činnosti, týkajúcej sa medzinárodných športových stykov, na dobu 3 mesiacov, t.j. do 30.11.2024.

Ďalej sa Šimonovi Kentošovi ukladajú dodatočné tresty:

• napomenutie v zmysle článku 8.5. Disciplinárneho poriadku,
  • povinnosť vrátiť odcudzenú krabicu č. 18 s hracími kartami a
  • nahradiť prípadnú vzniknutú škodu EBL.

Toto rozhodnutie bude zverejnené na internetových stránkach SBZ a bude ním oboznámená aj EBL.

Odôvodnenie

Pri ukladaní trestu disciplinárna komisia prihliadala predovšetkým na poľahčujúcu okolnosť, že účelom odcudzenia krabice nebolo vlastné obohatenie sa , ale mladícka nerozvážnosť, je to prvý priestupok Šimona Kentoša, ktorý sa doteraz riadne správal, vo svojom voľnom čase vzdelával mladších hráčov KBK, k činu sa priznal a prejavil účinnú ľútosť, krabicu s hracími kartami sľúbil vrátiť majiteľovi a prípadnú škodu EBL nahradiť.

POUČENIE:

Proti rozhodnutiu disciplinárnej komisie má účastník právo podať odvolanie v lehote do 15 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie v zmysle článku 7.1. Disciplinárneho poriadku.

Anatol Filip

predseda disciplinárnej komisie