« Pozvánka na Veľkú cena Prahy 2024

Schôdzu viedol P. Belčák (PB), prezident SBZ

Prítomní: Ž. Ferková (ŽF), J. Jakabšic (JJ), Š. Kentoš (ŠK), M. Krajčo (MK),
E. Velecký (EV)

Neprítomní: M. Šikra (MŠ)

Program:

1/ stav príprav MMS

2/ zabezpečenie priebehu konferencie SBZ

3/ rôzne

Závery:

1/ PB informoval o zabezpečení súťaže. Dušan Šlachta potvrdil účasť a je v kontakte s KBK, ktoré zabezpečí namiešanie rozdaní. ŽF potvrdila objednanie pohárov a medailí. Hrací materiál sa bude nakladať do auta pod dohľadom Maťa Vodičku v piatok predpoludním. ŠK potvrdí, ktorí pomocníci budú pri jeho naložení a vyložení a pomôžu s prípravou hracej miestnosti. Celú dopravu do PP zaistí PB.

Primerane rastie počet účastníkov, ktorí si rezervujú ubytovanie vyplnením formuláru. PB registrovaným odpovedá potvrdením rezervácie a pravidelne informuje hotel o aktuálnom počte záujemcov o ubytovanie a skladbu izieb. PB vyzval prítomných zástupcov klubov, nech tlmočia účastníkom, aby neodkladali rezerváciu ubytovania prostredníctvom formuláru na pozvánke a predišli tak prípadným nepríjemnostiam priamo na mieste.

2/ JJ pripraví pre účastníkov konferencie tlačenú brožúru, ktorej obsahom budú predkladané správy prezidenta a predsedu kontrolnej komisie a návrhy jednotlivých kandidátov na obsadenie volených funkcií. Tieto správy sú zverejnené na webe SBZ.

PB vyzval predsedov klubov a tých, ktorí prídu na konferenciu ako delegáti za individuálnych členov SBZ, aby neodkladali oznámenie o menách delegátov a ktorých členov zastupujú na poslednú chvíľu, a tým umožnili včasnú kontrolu splnenia podmienok pre posúdenie členmi budúcej mandátovej komisie.

P-SBZ sa zaoberalo návrhmi kandidátov na volené funkcie. PB, na otázku JJ, potvrdil, že prípadní ďalší kandidáti na prezidenta a člena kontrolnej komisie sa môžu prihlásiť aj priamo počas konferencie a, v prípade splnenia podmienok, delegáti budú môcť o nich hlasovať.

PB informoval členov P-SBZ, že v priebehu 10 dní prišlo na účet SBZ 15 individuálnych platieb vo výške členského príspevku, väčšinou od neznámych osôb. Na návrh MK, ktorý upozornil, že takéto platby môžu mať charakter neodôvodneného obohacovania, P-SBZ poverilo PB, aby vrátil všetky platby, ktorých odosielateľ nie je v databáze členov SBZ.

Na P-SBZ sa mejlom obrátila Základná organizácia Jednoty dôchodcov BA-Staré Mesto so žiadosťou o zaregistrovanie 16 jej členov, ktorí už 8 rokov majú svoj bratislavský klub, za členov SBZ. P-SBZ, po preštudovaní žiadosti poverilo PB, aby na mejl odpovedal, pričom upozorní predsedu, aké podmienky musí podľa Stanov SBZ splniť bridžový klub, ktorí sa uchádza o registráciu a že každý nový člen musí o členstvo v SBZ požiadať zaslaním vyplnenej prihlášky.

V súvislosti s predchádzajúcimi odsekmi sa v P-SBZ otvorila diskusia o vhodnosti kľúča pre určenie počtu delegátov na konferencie SBZ. EV a MK skúsia pripraviť návrh úpravy stanov tak, aby sa po odsúhlasení v P-SBZ dal predložiť na konferencii.

v Bratislave, 18. septembra 2024

Zápis vypracoval: Peter Belčák