júl 15 2019

Druhé online majstrovstvá sveta mládeže

Svetová bridžová federácia zorganizovala druhé majstrovstvá sveta v online bridži. V kategórii U26 sa jej zúčastnilo aj slovenské družstvo v zložení Kvoček, Vodička, Jakabšic a R. Gabriel.

V tejto kategórii sa celkovo zúčastnilo 33 družstiev. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, Slovensko hralo v skupine B. V tejto skupine skončilo na piatom mieste: tesne, necelý jeden VP za štvrtou, do ďalších bojov postupujúcou Kanadou.

K samotnej súťaži pár slov. Súťaž charakterizovalo nedodržiavanie hracích termínov, problémy s dohadovaním termínov (hraje sa na BBO, treba so súperom dohodnúť termín spadajúci do určeného intervalu) ako aj rôzne nejasnosti v pravidlách. Napríklad našim sa nepodarilo dohodnúť si termín zápasu so slabým družstvom Botswany (následkom obmedzení zo strany súpera). Za neodohraný zápas tak získali 10 VP, pričom povedzme priemer z odohraných zápasov by ich posunul do KO bojov.

Napísal: E. Velecký