jún 08 2016

Informácie o ME 2016

Informačné zdroje:

Hrací systém. V porovnaní s poslednými rokmi sa hrací systém zmenil na kompletný round-robin. Kým predtým boli družstvá rozdelené do dvoch skupín, v ktorej sa stretol každý s každým a prvá polovica družstiev postúpila do finále, v ktorom odohrala zápasy s postupujúcimi družstvami druhej skupiny, tak teraz sa stretnú všetky zúčastnené družstvá medzi sebou. Tento systém je samozrejme náročnejší, ale je výrazne spravodlivejší napríklad aj z ekonomického hľadiska, nakoľko predtým vypadávajúce družstvá (zvyčajne z finančne slabších zväzov) v podstate prispievali na náhradu nákladov družstvám (zvyčajne ekonomicky silnejším zväzom), ktoré v hre pokračovali. Nový hrací systém znamená, že družstvá budú hrať denne až 4 zápasy, pričom počet rozdaní predbežne nie je daný (odhadujem 14, možno 16. dúfajme, že nie menej, to by už bolo veľmi málo pre serióznu súťaž).

Komentovanie na BBO. Počas blížiacich sa Majstrovstiev Európy družstiev v Maďarsku budú mať kibici na BBO skvelú príležitosť sledovať svoje obľúbené bridžové hviezdy a stálice zblízka. EBL vybrala sedem expertných komentátorov z celého sveta. Svojim zvukovým komentárom v angličtine oživia v každom kole vybraný zápas na BBO. Prenosy začnú vo štvrtok, 16. júna o 10-tej nášho času. Poslucháčov budú dianím pri oboch stolíkoch sprevádzať dvaja, traja alebo až štyria komentátori.

Komentáre nebudú iba príjemné, ale aj poučné. Organizátori touto cestou vyzývajú poslucháčov, aby komentátorom kládli počas sledovania zápasov otázky. Týmito siedmymi komentátormi sú: David Bird (BroLucius), Anglicko, Larry Cohen (LC), USA, Mark Horton (Chessmaste), Anglicko, Bill Jacobs (bjacobs), Austrália, Peter Lund (pelu), Dánsko, Graham Osborne (mayors), Anglicko a Roland Wald (Walddk2), Dánsko.

Tlačová konferencia EBL. Dňa 13. júna o 11. hod sa uskutoční tlačová konferencia presidenta EBL Yves Aubryho a presidenta MBS Géza Homonnayho. Stream na tlačovú konferenciu bude uvedený na stránke EBL.

A ešte malá anketa o víťazovi ME. Hlasovať môžete každý 3krát (treba vyskúšať program…), hlasovať môžete do 17. júna.

This poll is closed! Poll activity:
Start date 08-06-2016 16:29:55
End date 17-06-2016 23:59:59
Poll Results:
Kto vyhrá súťaž v kategórii open?

This poll is closed! Poll activity:
Start date 09-06-2016 06:20:04
End date 17-06-2016 23:59:59
Poll Results:
Kto bude posledný v kategórii open?
  [fb_button]