júl 17 2017

Mimoriadna konferencia SBZ

POZVÁNKA

Predsedníctvo SBZ v súlade s článkom 6 stanov SBZ zvoláva mimoriadnu konferenciu SBZ. Konferencia sa bude konať v priestoroch Prírodovednej fakulty UPJŠ, Jesenná 5, 074 11 Košice 21.júla 2017 o 16,00 hod.

Stanovy, ktoré sme schválili dňa 18.8.2016 v Danišovciach v súlade so zákonom o športe 440/2015 Ministerstvo školstva a telovýchovy cestou hlavného kontrolóra športu uložilo doplniť. Stanovy sú na stránke SBZ aj s doplnením pre potreby ministerstva. Ak chceme požadovať finančné prostriedky pre SBZ, musíme akceptovať pripomienky hlavného kontrolóra športu ministerstva a upraviť stanovy.

Predsedníctvo SBZ navrhuje tento program konferencie:
    1. Zahájenie
    2. Voľba mandátovej a návrhovej komisie
    3. Schválenie rokovacieho poriadku
    4. Opätovné doplnenie a schválenie stanov
    5. Diskusia
    6. Návrh na uznesenie a jeho schválenie
    7. Záver

Predsedníctvo chce požiadať predsedov klubov a delegátov za členov bez klubovej príslušnosti o ústretovosť včasným zaslaním zoznamov delegátov. Pripomíname, že delegátov na konferenciu môžu určiť kluby podľa kľúča uvedeného v stanovách, alebo sa ním stane člen, ktorý získa súhlas piatich riadnych členov bez klubovej príslušnosti. Zoznam delegátov žiadame zaslať na mailovú adresu generálneho sekretára SBZ, hindos.om3wdf@gmail.com. Delegáti , ktorí získali mandát bez klubovej príslušnosti, majú zaslať oznam generálnemu sekretárovi s piatimi menami členov SBZ a ich podpismi. Účasť na konferencii je otvorená pre všetkých členov SBZ.

Predsedníctvo SBZ

Oldest
Newest Most Voted

Tento oznam bol zverejnený 13.7.2017. Prečo ste zmenili dátum publikovania tohto oznamu na 7.7.?

Oprava, 13.7. bol zverejnený oznam Návrh nových stanov SBZ. Pozvánka bola zverejnená neskôr (nie skôr ako 17.7.), a teda nebol dodržaný limit 7 dní do konania mimoriadnej konferencie. Vzhľadom na uvedené nie je možné uskutočniť mimoriadnu konferenciu 21.7.

Vysvetlenie je technicke. Z bezpecnostnych dovodov (obcas sa stane, ze medzi registrovanymi uzivatelmi sa objavi uzivatel, ktory nepresiel standardnou registraciou, takyto uzivatel predstavuje potencialne riziko a vtedy web generujem znova) som obnovil obsah webu z pravidelnej zalohy. Sucastou tejto zalohy neboli niektore texty, ktore som musel doplnit rucne. V takomto pripade datumy nemusia sediet s povodnymi nielen v uvadzanom clanku, ale aj u inych.

Dakujem za upozornenie, nastavil som datumy tak ako uvadzas. Co sa tyka realizovatelnosti konferencie, tak platne stanovy neurcuju povinnost uverejnit pozvanku na konferenciu na webe SBZ sedem dni vopred, takyto bod je vsak v navrhu novych stanov. Na druhej strane tuto povinnost urcuje zakon o sporte a aj preto je tato povinnost prenesena do navrhu novych stanov. Tento proces je sucastou nasho prisposobovania sa narocnym podmienkam zakona o sporte, ktory nam predpisuje mnoho administrativnych ukonov, ktorym taky maly zvaz ako je nas nevyhovie lahko. Budeme sa ale snazit. Samozrejme, bez ohladu nato by bolo dobre, keby pozvanka bola uverejnena skor, ale to sa lahsie povie ako realizuje v obdobi, ked mame urceny limit, do kedy sa konferencia musi konat a ked je kratky cas medzi datumom dokoncenia navrhu novych stanov a limitom, kedy sa konferencia musi konat. Svoje podiel zohrali aj MEJ2017, dovolenky, atd. Nechajme na konferencii ako na najvyssom organe SBZ, nech sa vyslovi ku jej priprave.