Michalovský bridžový klub

Vianočný turnaj Tlačiť E-mail
Dňa 2.1.2011 na začiatku nového roka sa uskutočnil Vianočný turnaj. Mali sme ambície, aby tento turnaj dosiahol podľa nového kvalifikačného poriadku úroveň turnaja s pridelením kovových (strieborných ) bodov, ale ostalo iba pri želaní. Aby mohli byť pridelené strieborné body, muselo by sa turnaja zúčastniť trochu viac párov - 16 - a nás sa žiaľ zišlo len 12. Pozitívom turnaja však môžeme považovať spracované propozície, ktoré boli ohodnotené ako "vzorové". Menšia účasť (ako sa chcelo) neumožnila ani odskúšať organizáciu turnaja podľa poľského modelu - ako prípravu na Karpatský pohár. Verím však, že tento malý zádrhel nebude mať nijaký vplyv na organizáciu a priebeh Karpatského pohára. Ďalším pozitívom bolo pôsobenie hrajúceho rozhodcu - Tibora Menyherta - ktorý napriek tomu zvládol dve situácie, ktoré počas turnaja vznikli. A tretím pozitívom bola príprava turnaja - kde preukázal svoje organizátorské schopnosti predseda klubu - Gabriel Hinďoš. Všetko to viedlo k peknému bridžovému zážitku, ktorý je zdokumentovaný takto:
- rozdania 1. kola
- rozdania 2. kola
- zápisy z 1. a 2 . kola
- výsledky turnaja

Po skončení turnaja sa konala výročná schôdza bridžového klubu NBH Michalovce - ale o tom už na inom mieste.

Hlavné menu