K neúčasti juniorov na slovenských súťažiach Tlačiť E-mail
Napísal Vojtech Belčák
29. 08. 2009

Úvaha k diskusii o mládeži, ktorá odznela na konferencii SBZ konanej 22.8.2009 v Poprade.

Vážení priatelia!

Tieto poháre v 2009 na Veľkej cene Košíc a na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Poprade nebolo komu odovzdať. Nebol o ne záujem a nebol záujem ani o finančnú odmenu v Košiciach 50 € a v Poprade 20 €. Žiadny žiak, žiadny junior zo Slovenska. Že by to bola iba náhoda?

Krátka genéza: viď nižšie citované maily

1.) Veľká cena Košíc 2009

Predmet: Pozvanie na Veľkú cenu Košíc 2009

Dátum: 9. apríla 2009 19:27

Srdečne vás všetkých pozdravujem!

Vybral som si vaše adresy, jednak preto, že ako kapitáni zastupujete vaše družstvá v II. lige, alebo vás inak "cítiť" v aktuálnom bridžovom živote na Slovensku. V dňoch 8-10.5.2009 organizujeme v Košiciach už V. ročník Veľkej ceny Košíc 2009 v súťažnom bridži na ktoré podujatie prostredníctvom vás a prostredníctvom vás všetkých mladých záujemcov srdečne pozývame. Samozrejme za podmienky, že budete mať zabezpečený potrebný pedagogický, alebo rodičovský dozor. Prosím uvedené rešpektovať. Mimo rámec oficiálnej pozvánky oznamujem, že žiaci SŠ nebudú platiť žiadne štartovné a ubytovanie budete mať bez poplatku v tých istých priestoroch, ako ostatní účastníci. Text celej pozvánky je na webe KBK, SBZ, IT,... - tam sú všetky podrobnosti. Minulý rok sa zišlo v Košiciach 23 družstiev, párový turnaj hralo 59 párov zo 7 krajín a tento rok očakávam ešte väčší záujem.

Prajem vám veľa zdaru

Vojtech Belčák

2.) Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 2009 Poprad

Komu: "Jakub Stručka"

Kópia: "Peter Belčák" < Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. >; "Pavol Mokráň" < Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. >; "Karol Lohay" < Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. >; "Alojz Zlacký" < Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. >

Predmet: Pozvanie na MMS-VCS 2009 Poprad

Dátum: 19. júla 2009 11:21

Milí mladí priatelia!

Rozhodol som sa Vám napísať osobitný list s úmyslom zverejniť ho na  web stránkach Vašich klubov a ako lídrov v centrách Trnava, Nitra a Žilina Vás požiadať o aktivizáciu mladých na účasti v Poprade. Účasť a výsledky na turnajoch sú prvým vykročením k dosiahnutiu dlhodobého cieľa vybudovať schopné juniorské kolektívy na Slovensku.

Text listu:

Krátka genéza: viď nižšie citované maily

1.) Veľká cena Košíc 2009

Predmet: Pozvanie na Veľkú cenu Košíc 2009

Dátum: 9. apríla 2009 19:27

Srdečne vás všetkých pozdravujem!

Prajem vám veľa zdaru

Vojtech Belčák

2.) Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 2009 Poprad

Predmet: Pozvanie na MMS-VCS 2009 Poprad

Dátum: 19. júla 2009 11:21

Text listu:

Milí mladí priatelia!

Je nepomerne náročnejšie hrať na "živom" turnaji za skutočným hracím stolom 24 až 64 rozdaní za deň, ako si sadnúť k programu BBO a prípadne absolvovať to isté. Vedeli by o tom rozprávať tí, ktorí nás reprezentujú na rôznych turnajoch doma i v zahraničí. Priamo skúsiť a zažiť atmosféru turnajov by preto malo byť v záujme každého z nás, ktorí vnímame bridž ako súťažné zápolenie, ale aj ako príležitosť na spoločenské spoznávanie ľudí s rovnakým záujmom o krásu tejto hry. Tých turnajov na Slovensku nie je veľa, žiaľ aj na nich je účasť našich bridžistov mierne povedané sporadická. Aspoň účasť "väčšiny" na toho ročných Medzinárodných majstrovstvách Slovenska 2009 v Poprade by mala byť náplasťou na predošlé konštatovanie. Pozývame Vás všetkých v dňoch 20.-23.8.2009  na MMS - VCS 2009 do Popradu. Osobitne pozývame našich juniorov, ktorí majú jedinečnú príležitosť na priamu konfrontáciu svojich síl s najlepšími čo doma máme, ale aj s očakávanou špičkou z okolitých štátov.

Tešíme sa na stretnutia v Poprade a aj dovtedy Vás pozdravuje

Za P - SBZ  Vojtech Belčák

Krátky záver: Či je  neochota na strane P-SBZ alebo niekde inde ponechám na úsudok čitateľa.

Vojtech Belčák – člen P-SBZ