Hlavné úlohy SBZ na rok 2002 Tlačiť E-mail
01. 01. 2006
HLAVNÉ ÚLOHY SLOVENSKÉHO BRIDŽOVÉHO ZVÄZU NA ROK 2002

1. Rozšíriť členskú základňu o nových členov a aktivizovať existujúcich.
2. Založiť nové bridžové kluby vo viacerých mestách Slovenska.
3. Odštartovať celoslovenskú brižovú súťaž družstiev - ligu.
4. Masívne propagovať bridž v médiach.
5. Organizačne pripraviť bridžový týždeň v Tatrách v dňoch 4.-13.10.2002.

Hlavné úlohy komisii:

Manažerská komisia
1. Pripraviť propagačné stretnutie Západné Slovensko - Východné Slovensko (prípadne stretnutie iných družstiev) v priestoroch bratislavského AUPARKU alebo v iných vhodných priestoroch za účasti médii (tlač, televízia)

Komisia pre rozvoj bridžu
1. Pripraviť články resp. sériu článkov o bridži v médiách a uzavrieť zmluvu s TASR o poskytovaní informácii médiam.
2. Uskutočniť kurz pre začiatočníkov, hlavne z radov mládeže na Zemplínskej Šírave v júli a auguste spojený s dovolenkovým pobytom.
3. Koordinovať činnosť aktivistov pre zakladanie nových klubov.
4. Neustále aktualizovať web stránku www.bridgeclub.sk
5. Pripraviť príručku pre začiatočníkov v rozsahu 30-60 strán v dostatočnom množste alebo zabezpečiť dotlač existujúcich kníh.
6. V spolupráci so Združením korešpondenčného šachu SR zabezpečiť vydávanie prílohy "BRIDŽ" v dvojmesačníku "ŠACH".

Rozhodcovská komisia
1. Nadviazať kontakty s rozhodcovskou komisiou Českého bridžového zväzu za účelom výmeny skúsenosti , resp. zapožičania materiálov.
2. Vypracovať jednoduchý program pre vyhodnocovanie bridžových súťaží v kluboch (pre turnaje od 3 do 7 stolov - Howell).

Komisia pre prácu s mládežou
1. Pokračovať vo vedení krúžku na Gymnáziu Topoľčany, uskutočniť turnaj O majstra Gymnázia.
2. Na jeseň sa zúčastniť juniorského turnaja družstiev v Hluku pri UH s dvomi družstvami stredoškolákov, a pokúsiť sa presvedčiť aj 1 družstvo z VŠ.
3. Pokračovať vo výuke bridžu na Pedagogickej fakulte v Bratislave.
4. Propagovať bridžové týždne, ktoré. budú cez prázdniny s cieľom dosiahnuť zapojenie Juniorov.
5. Evidovať všetkých mladých, ktorí sa naučili pravidlá a pokúsiť sa priviesť bývalých žiakov k pravidelnému hrávaniu v Bratislave.
6. Pripraviť koncepčný materiál o výuke bridžu na stredných a vysokých školách a odoslať na Ministerstvo školstva SR. Cieľom je pripraviť podklady pre rozšírenie vyúku bridžu na školách.

Organizačná komisia
1. Organizačne pripraviť a zabezpečiť úspešný priebeh bridžového týždňa v Tatrách v dňoch 4.-13.10.2002.

Súťažná a kvalifikačná komisia
1. Pripraviť návrh na hodnotenie hráčov pre celoslovenský rebríček 2002 a predložiť na posúdenie Ústrednej rady SBZ. Experimentálne odskúšať spätným vytvorením rebríčka za rok 2001.
2. Pripraviť návrh propozícii na celoštátnu ligu družstiev.