jan 11 2021

Zomrel Danko Vagač

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás dnes ráno (11. 1. 2021, covid-19) vo veku 79 rokov opustil náš dlhoročný spoluhráč, kamarát a priateľ Danko Vagač. Česť jeho pamiatke ! Košický bridžový klub.

Danko Vagač

1941 – 2021

Už len tak familiárne znejúce oslovenie Danko svedčí o tom, že bol nám všetkým blízkym bridžovým partnerom a priateľom. Vždy sa ohradil, keď v klube zaznelo meno Vagač alebo Dano – on bol jednoducho Danko. Vášnivý, svojský hráč bridžu neraz v klube vyvolal polemiku o hre, kritiku, ale i pochvalu. Pravidelne sa zúčastňoval domácich i medzinárodných súťaží, neraz s dobrými výsledkami. Bol veľmi priateľský, zvlášť galantný k ženám, nikdy  nezabudol na vtipnú, veselú gentlemanskú poklonu k spoluhráčkam .

Narodil sa Bratislave v známej slovenskej rodine právnika, jeho predkovia postavili pod Poľanou dodnes  stojacu 1.slovenskú bryndziareň. Vyrastal v hlboko národne a kresťansky orientovanej rodine, čo sa výrazne odrazilo na jeho živote a správaní. Rodu verný Slovák a hlboko veriaci kresťan by sa v apríli  dožil 80-tky.

V Košiciach v klube na Jesennej ostane ďalšia stolička prázdna. Na vždy odišiel svojrázny človek, priateľ, bridžista telom a dušou, jeden z nás. Danko, budeš nám veľmi chýbať.

Česť Tvojej pamiatke

Košický bridžový klub